DIGITALIZÁCIÓ, ROBOTIZÁCIÓ ÉS A SZOCIÁLIS MUNKAERŐPIAC

A „Munkahelyi innováció társadalmi keretei: Digitalizáció, robotizáció és a szociális munkaerőpiac kapcsolata” kutatási projekt a Miskolci Egyetemen valósul meg.

A TÁRSADALMI PROBLÉMA AZONOSÍTÁSA

A digitalizáció előtérbe kerülése, és az ehhez kapcsolódó társadalmi változások okán a munkahely és a munkahelyi kapcsolatok is változnak. A keretrendszerben szükséges a fogalmi alapok meghatározása, bizonyos területek kiemelése, illetve az ipar 4.0 és ipar 5.0 közötti átmenetek vizsgálata is.

• A munkahelyi innováció definíciójának meghatározása;
  • A munkahelyi innováció kategóriájából a digitalizáció és a robotizáció kérdésének kiemelése (home office távmunka szabályozási kérdései, robotok és cobotok alkalmazásának keretei);
  • A fentiek munkaerőpiaci hatásának vizsgálata (például ipar 4.0 és 5.0 közötti átmenet vizsgálata, négynapos munkahét, social learning fogalma)

A KUTATÁS VÁRHATÓ TÁRSADALMI/GAZDASÁGI/KÖRNYEZETI HASZNOSULÁSA

A kutatási eredményeket becsatornázzák a Munka jövője és jövő gazdaságtana tematikus fórumba, az oktatásba, illetve a jogpszichológiai szakjogász képzésbe.

KAPCSOLAT

Mélypataki Gábor egyetemi docens (Miskolci Egyetem)
MTMT